رایگان

درس اول آموزش تایپ انگلیسی

از اینکه آماده شده اید تا تایپ سریع و استاندارد ده انگشتی انگلیسی را قدم به قدم و از مبتدی تا پیشرفته یاد بگیرید به شما تبریک می گوییم!

نشستن پشت کامپیوتر و صفحه کلید دارای استانداردی است که لطفا اگر با آن آشنایی ندارید حتما نحوه نشستن صحیح پشت رایانه را مطالعه کنید. هم چنین اگر با کلید های صفحه کلید آشنا نیستید راهنمای کامل استفاده از صفحه کلید هم خالی از لطف نیست.

در صورتی که مایل به یادگیری تایپ ده انگشتی فارسی هستید می توانید وارد درس اول آموزش تایپ فارسی شوید.

اگر به صفحه کلید رایانه‌ی خود نگاه کنید، می‌بینید که دو کلید    f   و   j   دارای برآمدگی کوچکی هستند. این برآمدگی به این علت است که شما بتوانید بدون نگاه کردن به صفحه کلید و با کمک حس لامسه‌ی خود، این کلیدها را پیدا کنید. حالا دستان خود را مطابق شکل زیر روی صفحه کلید قرار دهید، به طوری که با انگشتان اشاره‌ی خود بتوانید زائدگی های حروف   f   و   j   را احساس کنید.

هم اکنون ۸ کلید مربوط به   ;   و     و   k   و   j   و   f   و   d   و   s   و   a   در زیر انگشتان شما قرار دارند. به این ۸ کلید «کلیدهای خانه» می‌گوییم. این موقعیت پیش‌فرض انگشتان شما روی صفحه کلید است و باید دست خود را به آن عادت دهید. چند بار دست خود را از صفحه کلید برداشته و تلاش کنید بدون نگاه به صفحه کلید، و با کمک حس لامسه و آن دو زائده، انگشتان خود را روی کلیدهای خانه قرار دهید.

در این درس دو حرف   f   و   j   و کلید   SPACE   را یاد خواهیم گرفت.

  j   را با انگشت اشاره دست راست،  f   را با انگشت اشاره‌ی دست چپ، و کلید   SPACE   را با یکی از انگشتان شست، تایپ می‌کنیم.

شروع تمرین اول…

تمرین ها در بالای صفحه و سمت چپ هستند.برای شروع هر تمرین روی آن کلیک کنید.

تمرین اول هر درس برای آشنایی و یادگیری سریع شما با حروف جدید است. همیشه در ابتدا تمرین اول را انجام دهید.

برای تسلط بیشتر و کسب مهارت کافی، تمرین های دیگری قرار گرفته است. توصیه جدی ما این است که همه ی تمرین های هر درس را انجام دهید و سپس به سراغ درس بعد بروید.

پس از اینکه دستان خود را در جای صحیح قرار دادید، با فشردن کلید   فاصله ( SPACE )   تمرین آغاز می شود. ( کلید فاصله، بزرگترین کلید هر صفحه کلید است )

در صورتی که در حین تمرین نیاز داشتید تا تمرین را موقتا متوقف کنید، می توانید کلید    Enter    را فشار دهید. با زدن مجدد این کلید، تمرین ادامه پیدا می کند.

پس از شروع تمرین، باید حروفی را که می‌بینید، بدون نگاه به صفحه کلیدتان تایپ کنید. البته می‌توانید فقط گاهی اوقات به صفحه کلیدی که در هنگام تمرین همین پایین به شما نمایش داده خواهد شد نگاه کنید! توجه کنید که همیشه به این صفحه کلید نگاه نکنید و فقط گاهی اوقات که حس می کنید حواستان پرت شده و جای کلیدها را گم کردید، نیم نگاهی به آن بیاندازید.

 

 

آماده اید؟ از میان تمرین ها، تمرین اول را کلیک کنید.

برای آغاز سریع تمرین اول می توانید کلید  فــاصــلــه  را در همین صفحه فشار دهید.