رایگان

از اینکه آماده شده اید تا تایپ سریع و استاندارد ده انگشتی انگلیسی را در وی تایپ یاد بگیرید به شما تبریک می گوییم!

اطمینان داشته باشید که این مهارت می تواند در زندگی شما تاثیر به سزایی داشته باشد.

در صورتی که مقاله نشستن صحیح پشت رایانه را مطالعه نکرده اید، این کار را انجام دهید و مقاله راهنمای کامل استفاده از صفحه کلید هم خالی از لطف نیست.

برای شروع اولین درس آموزش تایپ، لازم است درباره یک مورد کوچک در مورد حروف ابتدایی آگاهی داشته باشید.

اگر به صفحه کلید رایانه‌ی خود نگاه کنید، می‌بینید که دو کلید    f   و   j   دارای برآمدگی کوچکی هستند. این برآمدگی به این علت است که شما بتوانید بدون نگاه کردن به صفحه کلید و با کمک حس لامسه‌ی خود، این کلیدها را پیدا کنید. حالا دستان خود را مطابق شکل زیر روی صفحه کلید قرار دهید، به طوری که با انگشتان اشاره‌ی خود بتوانید زائدگی های حروف   f   و   j   را احساس کنید.

هم اکنون ۸ کلید مربوط به   ;   و     و   k   و   j   و   f   و   d   و   s   و   a   در زیر انگشتان شما قرار دارند. به این ۸ کلید «کلیدهای خانه» می‌گوییم. این موقعیت پیش‌فرض انگشتان شما روی صفحه کلید است و باید دست خود را به آن عادت دهید. چند بار دست خود را از صفحه کلید برداشته و تلاش کنید بدون نگاه به صفحه کلید، و با کمک حس لامسه و آن دو زائده، انگشتان خود را روی کلیدهای خانه قرار دهید.

در این درس دو حرف   f   و   j   و کلید   SPACE   را یاد خواهید گرفت.  j   را با انگشت اشاره دست راست،  f   را با انگشت اشاره‌ی دست چپ، و کلید   SPACE   را با یکی از انگشتان شست، تایپ می‌کنیم.

نحوه انتخاب و انجام تمرین ها

برای هر درس تمرین های مختلفی وجود دارد. تمرین اول هر درس برای آشنایی و یادگیری سریع شما با حروف جدید است. همیشه در ابتدا تمرین اول را انتخاب کنید.

تمرین اول معمولا کوتاه و ساده تر است. و شما را خسته نمی کند. برای تسلط بیشتر جهت کسب مهارت کافی، تمرین های بیشتری برای شما قرار داده شده است که دارای تنوع بیشتر می باشند. توصیه جدی ما این است که همه ی تمرین های هر درس را مسلط بشید و سپس به سراغ درس بعد بروید.

برای اجرای هر تمرین می توانید روی آن کلیک کنید. تمرین ها در بالای صفحه و سمت چپ هستند. پس از کلیک روی تمرین مورد نظر، تمرین باز می شود و پس از اینکه دستان خود را در جای صحیح قرار دادید، با فشردن کلید   فاصله ( SPACE )   تمرین آغاز می شود.

در صورتی که در حین تمرین نیاز داشتید تا تمرین را موقتا متوقف کنید، می توانید کلید    Enter    را فشار دهید. با زدن مجدد این کلید، تمرین ادامه پیدا می کند.

پس از شروع تمرین، باید حروفی را که می‌بینید، بدون نگاه به صفحه کلیدتان تایپ کنید. البته می‌توانید فقط گاهی اوقات به صفحه کلیدی که در هنگام تمرین همین پایین به شما نمایش داده خواهد شد نگاه کنید! توجه کنید که همیشه به این صفحه کلید نگاه نکنید و فقط گاهی اوقات که حس می کنید حواستان پرت شده و جای کلیدها را گم کردید، نیم نگاهی به آن بیاندازید.

 

آماده اید؟ تمرین اول را انتخاب کنید و یا همین حالا   SPACE   را بزنید تا اولین تمرین شروع شود!