رایگان

تبریک می گوییم! این اولین درسی است که در وی تایپ یاد می گیرید!

اطمینان داشته باشید که این مهارت می تواند در وقت و زندگی شما تغییر به سزایی ایجاد کند.

اگر به صفحه کلید رایانه‌ی خود نگاه کنید، خواهید دید که دو کلید   ت   و   ب   دارای برآمدگی کوچکی هستند. این برآمدگی ها برای این منظور است که شما بتوانید بدون نگاه به صفحه کلید و به کمک حس لامسه‌، این دو کلید را پیدا کنید. حالا دستان خود را مطابق شکل زیر روی صفحه کلید قرار دهید، به طوری که با انگشتان اشاره‌ی خود بتوانید برآمدگی مربوط به کلید حروف   ت   و   ب   را احساس کنید.

پس از قرار دادن ۲ انگشت خود، حالا ۸ کلید مربوط به حروف ک، م، ن، ت و ب، ی، س، ش در زیر انگشتان شما قرار دارند.  برای اینکه در این زمینه کاملا مسلط شوید، چند بار دست خود را از صفحه کلید برداشته و سعی کنید بدون نگاه به صفحه کلید، و با کمک برآمدگی های  ۲ کلید   ت   و   ب   انگشتان خود را روی این دکمه‌ها قرار دهید.

کم کم برای آغاز تمرین ها آماده شوید! در این درس، علاوه بر دو حرف   ت   و   ب   ، کلید   فاصله    را نیز تمرین خواهیم کرد.

  ت   را با انگشت اشاره دست راست و   ب   را با انگشت اشاره‌ی دست چپ، و کلید   فاصله   را با یکی از انگشتان شست، تایپ می‌کنیم.

نحوه انتخاب و انجام تمرین ها

برای هر درس چند تمرین قرار داده شده است. تمرین اول هر درس برای آشنایی و یادگیری سریع شما با حروف جدید است. بهتر است همیشه در ابتدا تمرین اول را انتخاب کنید. و یا در همین صفحه، کلید SPACE ( دکمه فاصله ) را بزنید تا تمرین اول به صورت خودکار آغاز شود.

تمرین اول معمولا کوتاه و ساده تر است. و شما را خسته نمی کند. اما برای تمرین بیشتر جهت تسلط و مهارت کافی، تمرین های بیشتری برای شما قرار داده شده است که دارای تنوع بیشتر لغات نیز می باشد.

برای انتخاب هر تمرین می توانید از منوی تمرینات، یکی را انتخاب کنید. پس از انتخاب هر تمرین، با فشردن کلید   فاصله   تمرین آغاز می شود.

پس از شروع تمرین، باید حروفی را که می‌بینید، بدون نگاه به صفحه کلیدتان تایپ کنید. البته می‌توانید فقط گاهی اوقات به صفحه کلیدی که در هنگام تمرین همین پایین به شما نمایش داده خواهد شد نگاه کنید! توجه کنید که همیشه به این صفحه کلید نگاه نکنید و فقط گاهی اوقات که حس می کنید حواستان پرت شده و جای کلیدها را گم کردید، نیم نگاهی به آن بیاندازید.

 

معطل چه هستید؟ تمرین اول را شروع کنید. برای آغاز تمرین اول می توانید کلید   فاصله   را در همین صفحه فشار دهید